Kapat

Sevgililer gününe özel sepette %30-%45 indirim!                       Biggold.com.tr'ye üye olun, %5 indirim kazanın

Akik Yüzük

Akik yüzük doğada çok farklı ve çeşitli renklerde bulunan ve halk arasında birçok yararlı olduğu söylenen akik taşının en özel tasarımlarıyla beğeniye sunulmaktadır. Çok eski çağlardan beri büyük özellikleri ve insan üzerindeki olumlu etkileri sayesinde insan yaşamına giren akik yüzük günümüz dünyasının en cazip ve dengeli seçeneğidir. Medeniyetlerin ilerlemesinde yer alan tüm sanatsal gelişimlerde bir akik yüzük görmemeniz imkansızdır.  
 

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)
-

Akik Yüzük

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Akik Yüzük Modelleri

Akik yüzük modelleri doğal taş işçiliğinin en güzel örnekleriyle bezenmektedir. Özellikle erkeklerin tercih ettiği bu doğal taş büyük bir çekicilik taşıyor. Gümüş üzerinde gerçekleştirilen çok sayıda model bulunmaktadır.  Geniş tuğra yüzük üzerinde akik, tek taş büyük gümüş yüzükler, kare ve damla kesim gümüş erkek yüzükler en çok bilinen ve talep edilen modellerdir. Bunun yanı sıra akik taşının doğal olarak yüzük haline getirildiği ve alyans olarak kullanılan modelleri de bulunur. Kadın modellerinde yeşil altın ve bronz çalışmalarında görülmektedir. Özellikle sarı akik, kırmızı akik, siyah akik çalışmaları bulunmaktadır. Diğer seçenekler içinde de tek taş dört yaslamalı damla akik bulunmaktadır. Altının ve bronzun yanı sıra en çok tercih edilen maden gümüştür. Akik yüzükler çoğunlukla gümüş olarak üretilmektedir. Mücevher olarak da kullanımı mümkün olmaktadır. 

Akik Yüzük Fiyatları

Akik doğal taşlar içinde en çok bilinen olmasına karşın fiyat olarak oldukça ekonomik bir taştır. Doğada yaygınlıkla bulunuyor olması sayesinde ulaşımı kolay olan bu güzel taş kullanılan maden çeşidine göre maliyet içermektedir. Bu nedenle de akik yüzüklerde birinci kriter kullanılan madenin niteliğidir. Gümüş erkek yüzükler ortalama 200 TL- 500 TL arasında değişmektedir. Altın erkek yüzükler 2000 TL – 5000 TL aralığında satışa sunuluyor. Yine erkek yüzüklerde bronz yüzükler 50TL- 200 TL aralığında satışta bulunmaktadır. Özel yapım akik yüzük fiyatları ise tasarımlara ve işi yapacak ustanın talebine göre değişmektedir. Ateşe mukavemeti yüksek olan bu taş kolaylıkla işlenebilmektedir.

Akik Yüzük Çeşitleri

Akik yüzük çeşitleri teknik açıdan birbirinden ayrılabilmektedir. Mıhlama tekniğiyle üretilen akik taşlı yüzükler, sıvama tekniğiyle üretilen akik taşlı yüzükler, oyma tekniğiyle üretilmiş akik taşlı yüzükler ve doğal akik üretimi freze işçiliği ile üretilen akik yüzükler olarak bilinmektedirler. Bu teknikler içerisinde saf akik üzerinde işlem yapılan freze tekniği oldukça ilgi çekicidir. Akik oymacılığı da denilebilen bu teknik sayesinde üretilen yüzükler oldukça değerlidir. Sanatsal değerleri açısından da oldukça nadir olarak bulunmaktadırlar. 

Sektörde en çok talep gören yüzük ise mıhlama ve sıvama teknikleriyle üretilen yüzüklerdir. Bu tekniklerde kullanılan taşların boyutuna göre maden üretilir ve taşın konumu, rengi ve şekline göre yüzük üretimi yapılır. Hem gümüş hem de altın olarak üretilebilen bu çeşitlerde bronz kullanımı madenin sıvama ve mıhlama tekniğine uygunluğunun az olmasından dolayı tercih edilmemektedir. Ancak bronz çeşitlerin bulunması da mümkündür. 

Akik Taşlı Yüzük

İslam dünyasında en çok sevilen taşlardan biri de akik taşıdır. Bu nedenle de özellikle dini mekanlarda ve çevre hediyelik eşya dükkanlarında görmek mümkündür. Akik taşlı yüzük hemen her yerde boy göstermektedir. Özellikle erkekler için tasarlanan modeller oldukça fazladır ve inancın içinde yer alan ruhsal korumayı sağladığına inanılmaktadır. Ekonomik fiyatı ve çekici renk ve dokusuyla oldukça sade, ilgi çekici ve tamamen doğaldır. Dilediğiniz her modelde bulabileceğiniz ve rengarenk çeşitleriyle beğeniye sunulmuş sayısız yüzük modeli olmasının yanı sıra, tesbih, bileklik, küpe, kolye ve kakma yapımında da kullanılmaktadır.
 

0 (850) 885 5 244

Biggold Altın Takı © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır