Kapat

Sevgililer gününe özel sepette %30-%45 indirim!                       Biggold.com.tr'ye üye olun, %5 indirim kazanın

Firuze Altın Yüzük ve Altın Kolye

Firuze milyonlarca yılda doğanın gücü ile oluşan, mumsu ve opak bir yapıya sahip doğal bir taştır. Rengi genelde turkuaz olan firuze taşı ile altının mükemmel kombinasyonunu bir araya getiren Biggold firuze modelleri web sitemizde satışta. Altının şıklığı ve firuze taşının doğallığı ile kombine edilen altın yüzük, altın kolye ve altın küpelerimizi çok seveceksiniz. Firuze taşlı altın kolye ve yüzük modelleri Biggold güvencesi ve ücretsiz kargo fırsatı ile web sitemizden satın alabilirsiniz.

Sonuçları Filtrele

Altın Ayarı
 • 14 Ayar 23
Renk
 • Turkuaz 14
 • Yeşil Turkuaz 4
Taş Şekli
 • Oval 23
Taş
 • Firuze 23
Kesim
 • Kabaşon (Kapşon) 23
Taş Çapı (milimetre)
 • 8x10 mm 3
 • 10x12 mm 4
 • 10x14 mm 16
Model
 • Grek 4
 • Burmalı 16
 • Kanallı 3
Maden Rengi
 • Sarı Altın 23
Fiyat (TL)
-

Firuze

Limit:
23 sonuçtan 1 ile 23 arası görüntüleniyor.

Firuze Taşlı Yüzük

Firuze yüzük modelleri oldukça yaygın bir kullanım kitlesi ve son derece özel turkuaz rengi ile göz kamaştıran modellerle vitrinleri süslemektedir.  Doğa üzerinde kendisine has özel turkuaz rengiyle ve üzerinde yer alan damarlarının detaylarıyla çok göz dolduran ve talep gören firuze yüzük asırlar boyunca kullanılmış bir takıdır. Eski çağlarda özellikle renginin güzelliğine hayran bırakan ve asilzadelerin, soylu insanların tercih ettiği firuze taşı şimdi hemen her isteyen insan için tasarlanmaktadır. Renginin derin turkuaz rengi nadiren erkekler tarafından kullanılır ancak firuze daha çok kadınların tercih ettiği, güzelliklerine güzellik kattığı bir doğal taştır. Talep ettiğiniz her an sınırsız modelleriyle ulaşmanız mümkündür. 

Firuze Yüzük Modelleri

Firuze yüzük modelleri taşın sahip olduğu damar ve renk dokusuna göre belirlenmektedir. Çünkü her firuze aynı damar ve renk düzenine sahip değildir. Bu nedenle de taşın özelliklerine göre modellerde kullanılmaktadır. Damla, oval, yuvarlak, doğal ve lapis biçimlerinde kullanılmaktadır. Bu şekillerin yanı sıra tekli, üçlü, beşli ve daha fazla seçenekli dizilim seçenekleriyle de tasarlanmaktadırlar. Piyasada en çok bulunan modeller ise Mardin ilinde oldukça yaygın olan telkâri ile kombin edilen modelleridir ve damla, oval ve lapis şekilleri üzerinde durulmaktadır. Doğal şekil kullanımı gerçekleştirilen modeller daha çok sıvama usulüyle üretilmektedir. Oldukça büyük taşların bile sıvanması mümkündür. Bu nedenle doğallığı yüksek oranda arayanlar için sıvama işçiliği oldukça talep görmektedir. Çünkü üzerinde kullanılan metal taş oranında doğal olarak kullanılmaktadır. Metal yerine taş ön plana çıkarılmaktadır. 

Firuze Yüzük Fiyatları

Firuze yüzük fiyatları oldukça makul rakamlardadır. Günümüzde özellikle Türkiye’de gerek internet sitelerinde gerek hediyelik eşya ve aksesuar satıcılarında görülen her turkuaz renkte taş firuze olmadığı gibi üzerlerindeki ucuz fiyatlar da gerçekçi sayılmamalıdır. Gerçek firuze taşı nispeten biraz daha yüksek sayılabilir. Piyasada orijinal firuze bulmak kolak değil ancak bulduğunuz taktirde gümüş işçiliğine sahip modeller 350 TL- 1000 TL arasında bulunmaktadır. Karartma gümüşe çok yakışan firuze taşı yaygınlıkla gümüş ile birlikte üretilmektedir. Bunun yanı sıra altın ve platin ile birlikte de örnekleri görülmektedir. Altın ve platin modeller oldukça yüksek fiyatlara satılır ve özellikleri üstün işçilikleridir.

Firuze Yüzük Çeşitleri

Oldukça güzel bir taş olan bu yüzüklerle çok şık takılar oluşturulmaktadır. Özellikle firuze yüzük çeşitleri kullanarak üretilen yüzükler genç kızların çok tercih ettiği modeller arasındadır. Bu ürünleri kullanarak memnun kalacağınız çözümler elde etmeniz için orijinal firuze yüzük çeşitleri güvenle kullanılabilir. Farklı kalitedeki ürünleri kullanmak istediğinizde sahte olan taşlarla karşı karşıya gelebileceğinizi bilmelisiniz. Değişik yüzük modellerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünler memnun kalacağınız çözümler almanızı sağlayacaktır. Şık ve özel takılarınızla kombinleyeceğiniz bu ürünlerle özellikle yaz aylarında güvenle kombin oluşturabilirsiniz. 

Firuze Taşlı Yüzük

Firuze taşlı yüzük satın almak istediğinizde etkileyici rengi ve modelleriyle ürünü kullanabilirsiniz. Sezen Aksu’nun seslendirdiği Firuze şarkısını akıllarda getiren bu taşın kullanıldığı gümüş takılar oldukça şık görünmektedir. Nadiren de olsa altından kullanılabilen bu yüzüklerle çok farklı hediyeler yaratabilirsiniz. Fiyat açısından işçiliğine göre değişen bir bütçe söz konusudur. Bu yüzden memnuniyet odaklı çözümler bulmak istediğinizde özel olarak tasarım yaptırabileceğiniz, özel modellerle yüzük modelleri sipariş edebilirsiniz. Sipariş üzerine üretilen birçok yüzük modelini bulacağınız sitemizde, kadın ve erkek müşterilerimiz için özel çözümler bulabilirsiniz. En doğal hediyeleri sunacağınız bu yüzük modelleriyle sevdiklerinize kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak çözümler bulabilirsiniz. 
 

0 (850) 885 5 244

Biggold Altın Takı © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır